Tantec SheetTEC šetří čas a peníze při tisku přímo na desky PEHD

Koronový systém SheetTEC od společnosti Tantec se od jara 2021 významně podílí na rozvoji slovenské společnosti Kodaň Plast.

Kodaň Plast se specializuje na zpracování plastů, včetně řezání, frézování a soustružení velkých i malých předmětů pro mnoho typů průmyslových odvětví, která dbají na kvalitu.

Jedním ze zákazníků společnosti Kodaň Plast je dánská společnost Goal Station. Goal Station prodává a uvádí na trh řadu známých, multifunkčních tréninkových nástrojů. Jejich pokročilý systém fotbalového odrazu je mimo jiné známý v mnoha fotbalových klubech.

Odrazový systém Goal Station je vyroben z PEHD a používá se v široké škále různých povětrnostních a teplotních podmínek. Jedním z požadavků bylo, aby potisk na listech PEHD nebledl, nemačkal se a neopadával. Dalším povinným požadavkem bylo, aby nárazy fotbalových míčů neměly zhoršující vliv na kvalitu tisku.

Materiál PEHD má nízké povrchové napětí, což má za následek špatnou přilnavost např. potisku. Je nezbytné, aby byl plastový díl předem ošetřen plazmovou nebo korónovou povrchovou úpravou.

Po rozsáhlém výzkumu partner Jens Moller zjistil, že korónová úprava povrchu od společnosti Tantec je tím správným řešením jejich problému s přilnavostí.

Jak se mění povrchové napětí

Účelem povrchové úpravy PEHD a dalších materiálů na bázi polymerů je zvýšení smáčivosti povrchu pomocí elektrického výboje. Nízká povrchová energie substrátů na bázi polymerů často vede ke špatné přilnavosti barev, lepidel a nátěrů.

Pro dosažení optimální přilnavosti je nutné zvýšit povrchovou energii podkladu těsně nad úroveň povrchové energie nanášeného materiálu. Korónové ošetření vede ke zlepšení adhezních vlastností povrchu.

Koronová úprava povrchu je účinné řešení úpravy, které je nákladově efektivní, šetrné k životnímu prostředí a inovativní.
Po povrchové úpravě lze PEHD desky lepit speciálně vyvinutou dvousložkovou barvou, která je po 14 dnech zcela vytvrzena.

Větší flexibilita

Na začátku hledala společnost Kodaň Plast ruční řešení koronové úpravy povrchu svých odrazových systémů. Poté zjistili, že zařízení SheetTEC od společnosti Tantec je mimořádně flexibilní a snadno nastavitelné tak, aby se dalo použít i pro jiné výrobní účely.

Rozhodujícím faktorem při jejich rozhodování bylo, že zařízení SheetTEC je mimořádně flexibilní a snadno ovladatelné. Dalším rozhodujícím faktorem bylo poradenství poskytnuté společností Tantec: „Společnost Tantec nám poskytla velkou pomoc tím, že analyzovala naše výrobky, poskytla mnoho užitečných rad a poskytla podporu při uvádění do provozu,“ vysvětluje Jens Moller.

Flexibilita a návratnost investic

Díky této investici je nyní společnost Kodaň Plast schopna vyrábět a tisknout na mnoho typů plastů. Korónový systém SheetTEC byl pro společnost Kodaň Plast významnou investicí.

„Jsme nesmírně spokojeni a potěšeni naší volbou, protože nyní můžeme našim zákazníkům nabídnout celkový proces včetně zpracování plastů a povrchové úpravy pomocí systému Tantec SheetTEC. Zákazníkovi tak můžeme dodávat mnohem rychleji. A dosáhli jsme rychlé návratnosti investice.“

Jens Moller
Kodaň Plast


Máte nějaký dotaz? Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme.

    Důležitá zpráva: Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.