Povrchová úprava pomocí ozónu

Tantec vyvinul systém OzoneTEC pro ošetření vnitřku produktů

jakými jsou například surfovací prkna, chladící a mrazící boxy, opláštěné potrubí, čluny, atd. – produktů, které jsou tvořeny sklolaminátem z vnější strany a pěnou ze strany vnitřní – nazývané též jako sendvičová konstrukce.

Pro jednoho konkrétního zákazníka zaobírajícího se výrobou lodí bylo naším úkolem vylepšit přilnavost polyuretanové pěny k vnitřní straně sklolaminátové skořepiny. Bez úpravy pěna vytvrdne, ale nepřilne k vnitřní skořepině lodi.

OzoneTEC produkuje ozón, který je nafoukán do skořepiny, kde je po krátkou dobu ponechán, než je opět vysát. Následně je injektována polyuretanová pěna. Ta ztvrdne a přilne k vnitřní straně skořepiny.

Charakteristika:

  • Schopnost ošetřit vnitřní části rotačně tvářených plastů
  • Významné zvýšení úrovně povrchového napětí ve srovnání s běžnými postupy
  • Individuální nastavení
  • Flexibilní nastavení umožňující úpravu produktů různých velikostí a tvarů
  • Prostorově nenáročný, kompaktní design
  • Pro předúpravu povrchu není zapotřebí použití vzácných plynů

Úprava rotačně tvářených plastů

Rotačně tvářené plasty jsou typicky duté reaktoplastové díly.

Pryskyřice je zahřívána a roztavena a otáčením formy pryskyřice vyplní dutinu a vytvoří tak díl s dutinou uvnitř. Mnohé díly potřebují pěnovou izolaci pro vylepšení tepelných vlastností a pevnosti.

Kontinuální rotace formy v průběhu procesu výroby zajišťuje jednolitou tloušťku stěn. OzoneTEC zásadním způsobem napomáhá aktivaci vnitřního povrchu dílu tak, aby byla vylepšena adheze.

Systém OzoneTEC se standardně skládá z generátoru, vysokonapěťového transformátoru, rozběhové skříňky, systému stlačeného vzduchu a rámu zhotoveného na zakázku. OzoneTEC lze integrovat do výrobní linky nebo může být samostatně stojící.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.