Tantec LeakTEC systém detekce úniků pro lékařský průmysl

Společnost Tantec nedávno dodala systém LeakTEC velkému výrobci zdravotnických prostředků a lékařského vybavení. Systém Tantec LeakTEC je schopen splnit vysoká očekávání zákazníků.

Vysoká kvalita a schopnost firmy Tantec splnit veškeré požadavky na proces vedla k tomu, že společnost Tantec byla vybrána jako dodavatel.

Systém Tantec LeakTEC byl navržen tak, aby používal vysoké napětí k detekci jakýchkoli otvorů nebo trhlinek přítomných v ampulích, miskách, destičkách a v dalších plastových produktech po lisování. Pokud systém najde vadu, LeakTEC vyšle signál a díl vyřadí.

Tento plně automatický test je schopen detekovat otvory menší než 3 mikrony.  Zavedením elektrického potenciálu mezi detekční elektrodu a elektrické uzemnění (tj. kovový fixační přípravek nebo trn, který drží výrobek), zatímco plastový výrobek funguje sám o sobě jako izolátor.

V případě, že systém najde trhlinu nebo otvor v plastovém materiálu, dojde mezi elektrodou a uzemněním k elektrickému kontaktu, což je impuls k vyslání vyřazovacího signálu a systém tento díl vyřadí.

Systém LeakTEC

Systém má kompletní elektronické ovládání s hlavním vypínačem, nouzovým zastavením a resetovacím tlačítkem. Systém obsahuje také PLC systém pro kompletní řízení procesu.

Stroje jsou vyrobeny s ochranným krytováním a vybaveny bezpečnostním blokovacím spínačem pevně zapojeným do bezpečnostního obvodu stroje a schválené dle CE. LeakTEC má senzor, který detekuje, že je zásobník s výrobky na svém místě, a uzamkne jej, aby fixoval zásobník na místě, dokud nebude proces kontroly úspěšně dokončen.

Kontrola těsnosti mikrotitrační destičky

Mikrotitrační destička se stala standardním nástrojem v laboratořích analytického výzkumu a klinického diagnostického testování.
Mikrotitrační destičky se používají ve virologii, sérologii, mikrobiologii a v nesčetných dalších laboratořích pro biologické vědy a výzkum léčiv.

Mikrotitrační destička je jednoduchý, nákladově efektivní a nenáročný nástroj, který se používá v laboratořích po celém světě. Mikrotitrační destička šetří vědeckým pracovníkům čas i peníze za nákladná činidla, která mohou být extrémně drahá.

Tantec má více než 40 let zkušeností s detekcí úniků. Schopnost společnosti Tantec vyhovět mnoha různorodým požadavkům na detekci úniků v lékařském a v zdravotnickém průmyslu. To je důvodem, proč je systém Tantec LeakTEC preferovanou metodou používanou výrobci zdravotnických prostředků, vybavení a výrobků pro kontrolu kvality.