Plně automatický systém detekce úniků od společnosti Tantec, byl rozhodujícím faktorem pro zákazníka

Zákazník požadoval vysokorychlostní detekci úniku pro malé plastové zdravotnické součásti. Klient historicky používal ve vstřikolisu tlakovou zkoušku ke kontrole těsnosti.

Toto řešení však nebylo pro projekt dostatečně rychlé. „Systém LeakTEC společnosti Tantec byl nejen dostatečně rychlý, ale také nabídl výrazně vylepšenou detekci otvorů o velikosti, která nikdy předtím nebyla možná,“ uvedl provozní ředitel DB-Automation Nick Parker.

Na jedné desce bylo třeba systematicky a současně kontrolovat 32 vstřikovaných dílů. Doba cyklu a množství komponentů procházejících současným testováním vyloučily použití konvenčních testů průtoku a poklesu tlaku.

LeakTEC společnosti Tantec dokáže rozpoznat i otvory menší než 3 mikrony (0,003 mm). A to zavedením elektrického potenciálu mezi detekční elektrodu a elektrické uzemnění. Jako uzemnění slouží kovový fixační přípravek nebo trn, který drží výrobek. Zatímco plastový výrobek funguje sám o sobě jako izolátor. Tato detekce probíhá v řádu mikro sekund.

Jak to funguje

Všech 32 komponentů z každého cyklu formování je zkontrolováno na těsnost a v případě potřeby vyřazeno. Systém je schopen zpracovat téměř 16 500 dílů za hodinu. Zkontrolováno je 100% komponentů s malým nebo žádným zásahem obsluhy.

Když je v materiálu detekována trhlina nebo díra, vznikne elektrický kontakt mezi elektrodou a uzemněním. Kontakt je zpracován prostřednictvím integrovaného modulu generátoru, který je propojen s hlavním řízením stroje.

Řízení stroje může buď povolit funkci následného vyhození dílu nebo sledovat díl ve výrobním procesu. A dodatečně vadný díl nahradit za dobrý z k tomu určeného zásobníku. Měření zemnící elektrodou zajišťuje, že všechny detekční elektrody plně fungují.

Dobrá spolupráce

Zákazník navštívil další továrny, které mají nainstalovanou podobnou technologii. Stejně tak vyhledával informace na webu a oba tyto faktory byly rozhodující pro to, aby kontaktoval Tantec v Dánsku.

Během projektu došlo k určitým výzvám, ale všechny problémy byly vyřešeny ke spokojenosti všech.
“Objevily se konstrukční výzvy, pak následovala řada web-ex schůzek, na nichž se diskutovalo a potvrdil se výběr finálního řešení.”
Během předání stroje v Tantec (FAT) a následně v UK (SAT) byli zaměstnanci Tantec efektivní, zkušení a velmi dobře informovaní,“ říká Nick Parker. „Důvodem pro výběr řešení Tantec byla počáteční podpora, testy a důvěra.“

„Tantec nás přesvědčil a zařízení bylo více než vyhovující. Tantec byl v celém projektu vynikající, od počátečního konceptu, přes návrhový proces až do fáze FAT / SAT. Když se během FAT vyskytly drobné problémy, reakce byla vždy pozitivní a řešení bylo rychle implementováno,“ řekl Nick Parker.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.