Vylepšení kvality potisku plastových karet prostřednictvím plazmové úpravy povrchu

Vylepšení kvality potisku plastových karet prostřednictvím úpravy povrchu plazmou

Potíže s potiskem různých plastových karet, jako jsou navštívenky, kartičky do knihovny, věrnostní karty nebo karty jiných typů, jsou způsobeny tím, že jsou vyrobeny z polymerů, které jsou v zásadě nepřilnavé. My se snažíme odhalit, proč je tak obtížné docílit dobrou přilnavost potisku a především, jak tento problém efektivně a účinně vyřešit.

Většina plastových karet je vyrobena z PVC. Nepřilnavost PVC a dalších polymerů a kompozitních směsí běžně způsobuje špatný rozliv barvy a nedostatečnou přilnavost potisku. V důsledku se tak veškeré společnosti zabývající se tímto typem tisku potýkají s nedostatečnou přilnavostí a kryvostí barev.

S pomocí zkušeného týmu techniků Tantec nabízí širokou škálu služeb, jako jsou zapouzdření, označení čárovým kódem, UV tisk, inkoustový tisk, povrchové čištění a mnoho dalších. Nabízíme v rámci oboru nadstandardní služby, nejmodernější řešení pomocí plazmové úpravy povrchu, zaručíme přilnavost, dokonce i při vysoké rychlosti výrobní linky.

Dosažení dobré přilnavosti při potisku plastových karet

PVC je nejběžnější materiál pro výrobu plastových karet. Má nízkou povrchovou energii, kolem 34-38 dyn/cm2 (mN/m), což způsobuje špatnou přilnavost při potisku plastových karet. Pro docílení dobré úrovně přilnavosti je nutné, aby byla povrchová energie materiálu vyšší, než povrchové napětí barvy.

Inkoustová barva má standardně konstantní povrchové napětí, a proto je zapotřebí zvýšit povrchovou energii materiálu určeného k potisku. Pro vylepšení přilnavosti je nezbytně nutné pomocí testování určit povrchovou energii materiálu a povrchové napětí používané barvy.

Kvalifikovaní technici firmy Tantec doporučují použít pro měření povrchové energie materiálu tenziometr – měření kontaktního úhlu. Po pečlivém testovaní může být určena povrchová energie materiálu s ohledem na povrchový tlak barvy tak, aby bylo možné určit předvídatelné a spolehlivé hodnoty pro aktivaci povrchu.

Jak vylepšuje předúprava povrchu plazmou kvalitu potisku plastových karet?

Předúprava povrchu plazmou je perfektním řešením pro zvýšení přilnavosti plastových karet pro potisk.  A to pro svou ekologičnost, nízké náklady a proveditelnost. Jednoduše řečeno, plazma, což je ionizovaný plyn. Je schopna předupravovat celou řadu materiálů, od polymerů přes keramiku, kovy, kompozitní slitiny, až po sklo.

Působením plazmy je možné změnit vlastnosti materiálu tak, aby se vylepšila přilnavost barvy.  Zaručil se vynikající rozliv tiskových barev a bylo dosaženo pevného spojení při lepení.

Tato technologie je ideální pro výrobu plastových karet, jelikož dokáže odstranit přirozené kontaminace a zaručit vynikající překryv barev a potisk.

Jaký typ plazmové předúpravy povrchu – technologie je pro vás nejlepší?

Technologie atmosférické plazmy je ideální pro prestižní zakázky v oblasti potisku plastových karet. Je vynikající pro vysokorychlostní tisk. Náš efektivně opakovatelný proces je schopen pomocí plazmy předupravit až 30 000 karet za hodinu a nabízí skutečnou adaptabilitu pro integraci do vašeho stávajícího systému. Atmosférická plazma nabízená společností Tantec je ekonomická, efektivní, technicky vyspělá a zároveň má poloviční rozměry ve srovnání s konvenčními systémy a ušetří vám tak spoustu místa.

Spokojení zákazníci

Společnost Tantec je velmi hrdá, že společnost VCT Brazil, která je předním producentem kreditních karet, nedávno investovala do řešení nabízeného firmou Tantec, které zahrnuje Plasma TEC-X. Zákazník je velice spokojen. “Po instalaci řešení navrženého firmou Tantec do našich strojů nemáme žádné potíže s potiskem karet. Docílili jsme kýžené kvality a díky dobré kompatibilitě zařízení jsme zvýšili produktivitu,” říká José Alexandre, výrobní manažer společnosti VCT Brazil.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.