Řešení Tantec LeakTEC je životně důležité pro diagnostiku

Detekce netěsností je nezbytná pro desky s více jamkami pro použití v diagnostických systémech. Společnost Tantec právě dodala systém LeakTEC výrobci diagnostických systémů pro analýzu nemocí, včetně přípravku Covid-19.

Účelem systémů detekce úniků je detekovat nežádoucí otvory v deskách pro více jamek. Bez tohoto typu detekce může mít i malá dírka vážné důsledky pro integritu a spolehlivost testů. Únik také vede k prostoji při čištění, aby se zajistilo zachování sterilního prostředí.

LeakTEC společnosti Tantec dokáže detekovat otvory menší než 3 mikrony (0,003 mm). Toho je dosaženo zavedením elektrického potenciálu mezi detekční elektrodu a elektrické uzemnění. Jako elektrické uzemnění může být použit kovový přípravek nebo trn, který drží výrobek, zatímco plastový výrobek samotný působí jako izolátor. Tato detekce probíhá v milisekundách. V případě zjištění praskliny nebo díry v plastovém materiálu se mezi elektrodou a zemí vytvoří elektrický kontakt. Pokud k tomu dojde, systém Tantec vyšle do PLC nebo operátorovi signál, že byl detekován vadný výrobek.

Mezi nejběžnější aplikace, ve kterých se používají systémy detekce úniků Tantec, jsou lisované a svařované spoje zdravotnického vybavení. Části jako jsou lékařské zkumavky, nádoby, pipety, kanyly a extrudované fólie pro lékařské tašky atd.
Tantec má více než 40 let zkušeností s detekcí netěsností. Schopnost společnosti Tantec vyhovět mnoha požadavkům na detekci úniků léčivých přípravků je důvodem, proč je systém Tantec LeakTEC preferovanou metodou používanou výrobci zdravotnických prostředků.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.