Povrchová úprava plastových trubek koronou

Povrchová úprava plastových trubek koronou – zvenku i zevnitř

Plastové rozvody mají široké spektrum využití v celé řadě odvětví. Tři hlavní typy PE, PEX a PP mají jednu společnou vlastnost – nízkou povrchovou energii. Díky této vlastnosti inkousty, barvy, nástřiky a pěny obtížně ulpívají na povrchu. Zařízení Tantec korona řeší tyto problémy prostřednictvím zvýšení povrchové energie a vylepšením přilnavosti.

Široká škála využití

PE, PEX a PP vykazují celou řadu vlastností, díky nimž plastové rozvodové systémy představují ideální volbu pro tlakové vodovodní systémy, odpadní systémy, vnitřní vytápěcí systémy a pro soustavně se rozšiřující řadu nových oblastí a využití.

Plastové trubky se používají pro:

  • Vodovodní trubky
  • Plynové trubky
  • Kanalizační trubky
  • Kabelové izolace a kabelové žlaby
  • Průmyslové systémy
  • Kabely s vnitřním vodičem
  • Kabely bez vnitřního vodiče
  • Optická vlákna

 

Výhody plastových trubek

Plastové trubky mají nesčetné výhody oproti běžným ocelovým trubkám, a to například nízkou hmotnost, pevnost, ohebnost, cenovou efektivnost a trvanlivost. Díky odolnosti vůči běžným chemickým látkám, jako jsou zásady, soli a oxidační činidla, jsou vhodné pro celou řadu využití. Při snadné instalaci a minimální údržbě nabízejí dlouhodobou odolnost vůči celé řadě externích podmínek, jakými jsou abraze, teplota, pohyb podloží, ohýbaní, povětrnostní vlivy, vnitřní tlak, atd.

Povrchová úprava koronou

Delší životnost a zvýšená odolnost trubek vede ke snížení smáčivosti – schopnosti povrchu přilnout k tekutinám, např. k inkoustu, barvě nebo jiným nástřikům. Pokles přilnavosti vedl k vývoji nových a inovativních metod vedoucích k vylepšení smáčivosti.

Tantec koronovací systémy poskytují dostatečnou flexibilitu pro úpravu celé škály materiálů používaných při výrobě trubek a jsou klíčovou metodou pro řešení problémů s přilnavostí. Specializované koronovací nástroje firmy Tantec mohou ošetřovat trubky konzistentně a po celé jejich délce jednorázovým pokrytím. Koronování fyzikálně-chemickou cestou “zdrsní” povrch a umožní mu tak zachytit inkoust, barvu, pěnu nebo nástřik aplikovaný na plastovou trubku. Výsledná fyzikálně-chemická vazba vzniklá na povrchu trubky je silnější než běžná mechanická vazba.

Tantec Plasma a Tantec Korona systémy aplikované v kabelovém průmyslu

Tantec SpotTEC – vysoce výkonná úprava povrchu koronou

SpotTEC předúprava koronou od firmy Tantec je koronový stroj využívaný při předúpravě profilů, kabeláže a dílů vyráběných vstřikováním do formy.

Více o produktu

Tantec Korona CableTEC – optimalizuje přilnavost tiskařských inkoustů a barev ke kabelům

CableTEC je speciálně vyvinutý pro úpravu kabelů. Využívá vysoce odolné keramické elektrody, které zajišťují celoplošnou a jednolitou povrchovou úpravu kabelů. CableTEC jednotka je nabízena ve standartní verzi nebo ve verzi zhotovené na zakázku v nízkorychlostní a vysokorychlostní konfiguraci pro integrovatelnost do stávající tiskové linky.

Více o produktu

Tantec PlasmaTEC-X – vysoce výkonná úprava povrchu plasmou

PlasmaTEC-X plasmové trysky používané pro předúpravu mnoha výrobků. Úprava atmosferickou plasmou poskytuje ekonomické řešení pro čištění a aktivaci komplexních povrchů, které nemohou být upraveny pomocí běžných koronovacích nástrojů.

Více o produktu

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.