Plně automatický systém pro detekci děr vyráběný společností Tantec

Plně automatický systém pro detekci děr vyráběný společností Tantec je pro zákazníka velkou výhodou

Tento zákazník požadoval vysokorychlostní detekci děr malých plastových zdravotnických komponentů. Klient v minulosti využíval tlakový test pro kontrolu přítomnosti dírek ve výlisku plastových injekcí. Toto řešení však pro daný projekt nebylo dostatečně rychlé. “LeakTEC-System společnosti Tantec je nejen dostatečně rychlý, proto rovněž nabízí neporovnatelně lepší detekci dírek takových rozměrů, o kterých se nám dříve nesnilo”, řekl ředitel DB Automation’s Operations.

32 vylisovaných injekčních forem bylo zapotřebí systematicky a soustavně kontrolovat v jednom kroku. Časový interval cyklu a množství komponentů procházejících simultánním testováním vyloučily konvenční test průtokového a tlakového rozpadu. LeakTEC společnosti Tantec dokáže detekovat dírky dokonce menší než 3 mikrony (0,003mm) zavedením elektrického napětí mezi detekovací elektrodu a elektrické uzemnění (např. kovový přípravek nebo jádro formy držící díl), kde se plastový díl samotný chová jako izolátor. Tento způsob detekce trvá v řádu tisícin vteřiny.

Jak to funguje

Všech 32 komponentů v každém lisovacím cyklu je zkontrolováno tak, aby byly odhaleny dírky a vadné komponenty byly odstraněny. Systém je schopen zpracovat téměř 16500 dílů za hodinu při 100% úrovni inspekce, a to s minimálním nebo zcela bez zásahu operátora. Jestliže je v materiálu odhalena prasklina nebo dírka, mezi elektrodou a uzemněním dojde k elektrickému kontaktu. Signalizace ověření nebo odmítnutí dílu je zpracována prostřednictvím integrovaného generátorového modulu, který je propojen s hlavním řídícím panelem stroje. Řídící panel může buď spustit funkci odmítnutí dílu nebo vysledovat trendy ve výrobním procesu, které mohou vyvolat zpětnou vazbu pro úpravu úvodní části procesu nebo údržby. Plná funkčnost všech jednotlivých elektrod je zaručena soustavným monitorováním. Případná nefunkčnost elektrody je okamžitě detekována.

Dobrá spolupráce

Návštěva továren, které instalovaly podobnou technologii a průzkum internetu byly rozhodujícími faktory pro Nicka Parkera, který posléze kontaktoval zástupce firmy Tantec pro Dyne Technology v Anglii. Během projektu se objevily náročné úkoly, ale nakonec bylo vše vyřešeno ke spokojenosti všech. “Narazili jsme na obtíže týkající se designu a bylo zapotřebí řady webových konzultací, abychom prodiskutovali a potvrdili si možnosti řešení. Během testování při převzetí systému byl proveden dozor nad automatickou kontrolou provedení. Setkali jsme se s velmi pozitivní odezvou a korekce byla provedena ve uspokojivém časovém rámci. Odpovědný technik firmy Tantec, který navštívil Velkou Británii byl velmi schopný, zkušený a fundovaný”, říká Nick Parker. “Řešení firmy Tantec jsme si vybrali pro podporu poskytovanou hned od počátku, provedené testování a na doporučení od Dyne Technology.

Tantec nás přesvědčil, že jejich zařízení jsou více než výkonná. Přístup Dyne i Tantecu byl v průběhu celého projektu vynikající, od úvodního konceptu, přes proces designu, kde bylo zapotřebí zvážit celou řadu změn, aby se zdokonalilo nástrojové zpracování, až po testování při převzetí systému, které proběhlo profesionálně, s ochotou, na vysoké úrovni technických zkušeností a s rozhodností. Když během testování při převzetí došlo k drobným obtížím, setkali jsme se vždy s pozitivní odezvou a řešení bylo rychle implementováno”, řekl Nick Parker.

 

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.