Tantec plazmové ošetření polypropylenových zdravotnických implantátů

 

Tantec dodává plazmové jednotky pro průmysl po celá desetiletí.

Klienti přicházejí do společnosti Tantec hledat řešení. Tato řešení předúpravy povrchu nejen zlepšují přilnavost a kvalitu jejich produktů, ale také odpovídají jejich výrobnímu procesu.

Společnost Tantec při řešení problémů s lepením spolupracovala s některými z předních světových výrobců zdravotnických prostředků.

Velmi nedávno společnost Tantec spolupracovala s jedním z předních výrobců zdravotnických implantátů a dodala VacuTEC 5050.

Tento stroj je jedním z nejnovějších modelů vakuové plazmové předúpravy povrchu Tantec. Mimo jiné nabízí širokou škálu výhod výrobcům, kteří mají problémy s přilnavostí.

Výrobce zdravotnických implantátů se obrátil na společnost Tantec poté, co narazil na problémy s předchozí metodou zvyšování přilnavosti.

Použití polypropylenu ve výrobním procesu mělo za následek špatnou přilnavost. Polypropylen, pro ty, kteří nevědí, má obecně nepřilnavou povahu.

Nepřilnavá povaha polypropylenu znamená, že je extrémně obtížné nanášet lepicí materiály na povrch.

Zákazník vyzkoušel různé techniky ke zlepšení přilnavosti, ale nakonec všechny selhaly, dokud nezačal spolupracovat se společností Tantec.

Tváří v tvář tomuto dilematu chtěl výrobce zdravotnických prostředků spolehlivé řešení problému, které by nejen zlepšilo efektivitu jejich výrobního procesu. Hledali zároveň opakovatelnou a spolehlivou metodu povrchové úpravy polypropylenového povrchu.

Tato metoda by měla nejen pomoci zajistit účinné nanášení lepidla, ale měla by také standardizovat výrobní proces a odstranit z něj veškeré problémy.

Testování

Jakmile byl Tantec kontaktován ohledně tohoto problému, uspořádali jsme společná setkání s výrobcem zdravotnických produktů.

Počáteční rozhovory vedly k tomu dozvědět se více o tom, co výrobce hledal a jak lze tyto požadavky splnit se systémem předúpravy povrchu Tantec.

Závazek společnosti Tantec v oblasti kvality a inženýrství pomohl zajistit, aby bylo zákazníkovi nabídnuto správné řešení.

Po interní kontrole a testování vzorků společností Tantec bylo zjištěno, že plazmový vakuový systém VacuTEC 5050 byl správným řešením.

Ukázalo se, že systém předúpravy povrchu Tantec byl pro tohoto zákazníka dobrou volbou.

Jak to funguje?

Společnost Tantec a výrobce zdravotnických prostředků chtěli, aby byl celý výrobek podroben povrchové úpravě plazmou.

Metoda vakuové povrchové úpravy plazmou toto splňuje. Kompletní výrobek je vystaven plazmové úpravě povrchu.

Plazmová úprava povrchu vytváří povrchovou aktivaci, která je důležitá pro proces adheze.

Stroj VacuTEC je velmi snadno ovladatelný, je interaktivní a snadno srozumitelný.

VacuTEC 5050 využívá osvědčenou metodu plazmové technologie k zajištění správné úrovně aktivace povrchu u zdravotnických prostředků s polypropylenovým povrchem.

Inženýři z Tantecu pracovali společně s lékařskými odborníky na stanovení správných parametrů pro nastavení systému.

Systém předúpravy povrchu plazmou je nedílnou a nezbytnou součástí výrobního procesu. Bylo velmi důležité, aby v celém procesu nedocházelo k neefektivnosti nebo prostojům.

VacuTEC 5050 je pojmenován jako takový kvůli velikosti komory, která je 50 cm na 50 cm. Velikost lze přizpůsobit podle požadavků zákazníků.

Jednotka VacuTEC 5050 byla vyvinuta tak, aby poskytovala vakuový plazmový systém střední třídy pro požadavky našich zákazníků.

Zařízení překlenuje propast mezi výkonnými na zakázku vyráběnými vakuovými jednotkami a laboratorní předúpravou povrchu VacuLAB.

Proč vakuová plazma?

VacuTEC 5050 dodržuje stejnou technologii a principy, jaké vyvinul Tantec v našich velkých výkonných i laboratorních plazmových jednotkách.

Systém používá vakuovou pumpu k odstranění většiny vzduchu z komory.

Tlak v komoře se sníží, aby se dosáhlo požadované úrovně plynu (vzduchu) pro spuštění předúpravy.

Zbývající plyn v komoře je vystaven elektrickému poli, které ionizuje plyn a poté vytváří plazmu.

Samotná plazmová komora je vysoce aktivní, protože excitované částice včetně radikálů se mohou připojit k povrchu zdravotnického implantátu.

Vytvoření takových polárních skupin hraje významnou roli při zvyšování celkové kvality přilnavosti. Tak aby odpovídala standardům předúpravy povrchu požadovaných zákazníkem.

Implementace jednotky poskytla výrobci zdravotnických prostředků úplnou kontrolu nad aplikací jejich lepidel na polypropylenový povrch.

VacuTEC 5050 má jedinečné schopnosti úpravy materiálů, protože přichází s možností používat různé procesní plyny k dosažení úpravy.

Váš materiál a celkové očekávání změny povrchové energie budou určovat procesní plyny, které se mají použít.

I když je stlačený vzduch ideální volbou pro většinu situací, existují výrobky a materiály, kde jsou vyžadovány speciální plyny. Můžete si vytvořit vlastní směs pomocí míchacích schopností komory.

Plazmový generátor se snadno nastavuje a používá. Vyžaduje jednofázový elektrický vstup 13 A a 240 V. Celý systém lze použít během několika minut a snadno ovládat pomocí interaktivní dotykové obrazovky.

Pokud máte podobný problém s polypropylenem jako náš zákazník výše, můžete se na nás obrátit a nalezneme pro vás optimální řešení.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.