Předúprava povrchu Tantec Corona, pro povrchovou úpravu polyetylenových pěn s proměnlivou tloušťkou.

Zákazník

Náš zákazník firma C. Connect s.r.o, právě investovala do předúpravy povrchu Tantec Corona, pro povrchovou úpravu polyetylenových pěn s proměnlivou tloušťkou.
C. Connect se zaměřuje na konverzi a konečnou úpravu produktů pro několik průmyslových odvětví, jako je automobilový průmysl, spotřebiče, obaly, elektronika atd.
Do tohoto průmyslu dodává své produkty, což jsou pěny, fólie, lepicí pásky a lepidla.

Výzva

Účelem povrchové úpravy pro lepší přilnavost k polyetylenovému materiálu je to, že kombinaci PE/PUR pěny nelze tepelně slepit. Zákazníkův způsob spojování samolepicí páskou vyžaduje vyšší povrchové napětí PE pěny.

Dříve měl C. Connect velký problém s používáním různých menších systémů přizpůsobených jednotlivým dílům. Proto měl požadavek na variabilní koronový systém, který by se dal přizpůsobit procesům zpracování různých dílů, rozměrů a rychlosti. Kromě toho bylo základním požadavkem, aby se díly nepoškodily.

Technologie

Během posledních čtyř desetiletí Tantec získal odborné znalosti v oblasti navrhování a výroby strojů pro předúpravu extrudovaných, silných materiálů, jako je expandovaný PE, PP, PS, pěnové desky z PVC (EPE/EPP/EPS/EPVC) a různé expandované a vlnité plastové desky.
Tato technologie je unikátní díky schopnosti zvládat extrémně vysoká napětí až 40 kV. Pro optimalizaci ošetření a minimalizaci odpadu je důležité, aby byl upraven celý povrch desky.
K dosažení tohoto výsledku je nutné mít koronový výboj také kolem okraje desky. Zvětšením tloušťky izolace dojde k vyrovnání výbojů a zajištění rovnoměrné předúpravy desek do tloušťky 50 mm až k úplnému okraji.
Tantec FoamTEC je k dispozici pro jednostrannou a oboustrannou předúpravu. Má digitální řízení výšky elektrod, což zajišťuje maximální flexibilitu ohledně tloušťky upravovaného materiálu.

Řešení

Zákazník si vybral zařízení FoamTEC Corona, které lze upravit přesně podle potřeb a přání zákazníka. Kromě zlepšené adheze se C. Connect zaměřil na spolehlivé řešení přizpůsobené jejich výrobním procesům.
„Doposud organizace používala malé zařízení na úpravu koronou, které bylo pro velké plochy a objemy materiálů nevhodné.
Proto jsme se rozhodli investovat do řešení koronové předúpravy Tantec, které splňuje všechny naše požadavky. Zdokonalení výrobního procesu a variabilita zařízení nás opravdu ohromila,“ říká Marek Vobořil, výkonný ředitel.


Máte nějaký dotaz? Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme.

    Důležitá zpráva: Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.