Povrchová úprava plazmou interiérových systémů

Kdy využít VacuTEC zařízení?

VacuTEC zařízení jsou vhodná ke kompletní povrchové úpravě plazmou interiérových systémů.

Společnost Tantec v nedávné době doručila jednomu z nejvýznamnějších světových dodavatelů automobilových interiérů několik nových VacuTEC strojů.

Proč používat zařízení VacuTEC pro předúpravu povrchů plazmou?

Jestliže pracujete s PE, PP, PS, EPDM nebo jim podobnými materiály, jistě jste již zjistili, jaká úskalí představuje nízké povrchové napětí. Je nemožné dosáhnout kvalitních dlouhodobých výsledků při procesech lepení, nástřiku, potisku nebo lakování. Tyto procesy předúpravy povrchu plazmou jsou závislé na vysoké úrovni povrchového napětí a pro její dosažení je nutná povrchová předúprava.

Předúprava povrchu  plazmou nebo předúprava povrchu koronou mění chemickou strukturu povrchu plastových materiálů a zvyšuje povrchové napětí, což zvyšuje přilnavost a smáčivost.

Úpravou povrchu plazmou nebo úpravou povrchu koronou můžeme docílit:

  • Rovnoměrnou a jednolitou úpravu veškerých povrchů trojrozměrných dílů
  • Úpravu specifických bodů na trojrozměrných dílech
  • Povrchové čištění kovu
  • Povrchovou modifikaci bez nežádoucího ovlivnění vlastností základního materiálu
  • Efektivitu nákladů a dlouhodobou trvanlivost přilnavých vlastností
  • Řešení šetrného k životnímu prostředí

Předúpravu plazmou a koronováním lze aplikovat pro aktivaci následujících povrchů:

  • Interiérů
  • Exteriérů
  • Profilů

VacuTEC nabízí časově velmi rychlou přípravu a docílení optimální přilnavosti pro následné zpracování nástřikem, lepením, natíráním nebo tiskem. Ve vakuové komoře se vytváří vakuum v rozsahu 0,5 až 6mbar, než je uvnitř pomocí integrované plazmové elektrody vyvolán elektrický výboj.

Tantec používá technologii přímého propojení elektrod pro tvorbu plazmového výboje. Tato technologie pomáhá zintenzivnit úpravu povrchu materiálu a je tak možné zkrátit cyklus a ve většině případů není potřeba používat speciální plyny. Doba potřebná k úpravě se pohybuje v rozpětí 2-120 sekund, v závislosti na druhu materiálu a jeho složení.

Zařízení jsou speciálně vyvinuta konstrukčním oddělením společnosti Tantec a jsou 100% upravena dle přání zákazníka a s ohledem na výrobní podmínky. VacuTEC je oblíben pro snadnou obsluhu, spolehlivost a vysokou výrobní rychlost.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.