Zvýšení přilnavosti pro jednoho z největších výrobců lyžařských vázání

Francouzský výrobce lyžařských vázání Look je jednou z nejznámnějších a nejuznávanějších značek v lyžařském oboru.

Vázání Look jsou dokonalou kombinací bezpečnosti a výkonnosti, představují jedno z optimálních řešení na trhu. Tento specialista na vázání sídlící v Nevers je jedním z největších producentů špičkových vázání na světě.

Vázání je mechanizmus, který připevní lyžařskou botu na lyži.

“S manuálními ožehovými systémy jsme měli dříve problémy.

Barva dobře nepřilnula na plastových dílech. Vzhledem ke standardům kvality značky Look toto představuje problém spojený s velice drsnými podmínkami použití pro lyžařské vázání. Veliké teplotní rozdíly pohybující se od velmi nízkých teplot k vyšším teplotám mají značný vliv”, říká pan Olivier Duhamel, Look.

VacuTEC předúprava povrchu plazmou upraví povrch vázaní bez jeho poškození

Jednou z největších nevýhod zařízení pro ožeh plamenem je ta skutečnost, že často způsobuje srážení a povrchové praskliny na povrchu vázání. VacuTEC předúprava povrchu plazmou společnosti Tantec eleminuje tyto problémy, jelikož vytváří jednolitou a konzistentní povrchovou úpravu plazmou plastových částí. Rovněž eliminuje jakékoliv riziko požáru vznikající přítomností otevřeného ohně v továrně.

Navíc, pracovní proces předúpravy povrchu plazmou se urychlil a zároveň bylo docíleno značné úspory tamponové barvy, jelikož v porovnání s předchozím procesem dochází k minimálnímu plýtvání.

Výhody předúpravy povrchu plazmou  VacuTEC od firmy Tantec pro firmu Look:

Vylepšení pracovního prostředí pro operátora, jelikož se nepoužívá nebezpečný plyn ani vysoké teploty, které jsou potřebné pro ožeh plamenem.
Všechny díly jsou 100% povrchově upraveny, a to i obtížně přístupné části, u kterých nemohlo být ožehem dosaženo požadovaného výsledku.

Veškeré díly jsou ošetřeny jednotně, stejnou intenzitou.

Pracovní proces ve vysokém objemu byl zásadně vylepšen, jelikož VacuTEC pro společnost Look byl speciálně navržen s vyšším počtem zásuvek, aby bylo vyhověno potřebám zákazníka a bylo možné upravovat velké množství kusů zároveň.
VacuTEC dosahuje vysoké rychlosti úpravy a dociluje optimální přilnavosti / adheze pro následné výrobní operace, jakými jsou nástřik, lepení, barvení a tamponový potisk.

Ve vakuové komoře je vytvořeno vaku-um mezi 0,5 až 6 mbar předtím, než prostřednictvím integrovaných plazmových elektrod vzniká elektrický výboj.
Tato unikátní elektrodová technologie napomáhá zintenzivnit předúpravu povrchu plazmou, takže se zkracuje délka cyklu potřebného k úpravě. Doba trvání úpravy se pohybuje v rozpětí 2-120 sekund, v závislosti na materiálu a jeho složení.

Vakuová plazma VacuTEC je oblíbená pro jednoduchost provozu, spolehlivost výroby a rychlost produkce.

S předúpravou povrchu plazmou VacuTEC můžete dosáhnout:

  • Rovnoměrnou a jednotnou předúpravu povrchu plazmou veškerých povrchů trojrozměrných dílů
  • Úpravu i standardně špatně dostupných částí trojrozměrných dílů
  • Úpravu povrchu plazmou velkých dílů
  • Povrchovou modifikaci – zvýšení povrchového napětí – bez negativního vlivu na upravovaný výrobek
  • Ekonomické výhodnosti a dlouhodobé trvanlivosti přilnavosti barev
  • Jedná se o řešení šetrné k životnímu prostředí

Tantec nabízí standardní i individuální zařízení na předúpravu povrchu plazmou integrovatelné do výrobního procesu do nových, ale i stávajících výrobních linek.

Máte dotaz k produktu? Chcete jej poptat?

Vyplňte náš krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.