FAQ

Co je „předúprava Koronou“?
Koronová předúprava povrchu probíhá pomocí vysokofrekvenčního, vysokonapěťového elektrického výboje. Tento výboj je generován mezi dvěma elektrodami. Koronový výboj má na předupravovaný povrch tak silný účinek, že se jeho molekulární struktura pozmění a zlepší se jeho povrchová smáčivost.
Je třeba užít u Koronové předúpravy povrchu nějaké speciální odvětrávání?
Ano, protože při Koronovém výboji se jako vedlejší produkt tvoří Ozón – alotrofická forma kyslíku, která za pokojové teploty existuje jako nestálý plyn, s ostrým, charakteristickým zápachem. Stroje a zařízení Tantec mají standardně ozónové filtry, vybavené senzory pro kontrolu odsávání a filtrace vzduchu. Naše firma vám tímto garantuje, že bezpečná hladina ozónu nebude překročena.
Ovlivní rychlost linky výsledky koronové předúpravy povrchu?
Ano, čím rychleji linka běží, nebo čím větší množství produktů jí projde, tím větší síla Koronové předúpravy povrchu je třeba. Dokážeme jednoduše vypočítat potřebnou sílu předúpravy a specifikovat počet elektrod a velikost Koronového generátoru.
Je možné ošetřit i kovové povrchy?
Ano. Kovové povrchy mohou být ošetřeny pomocí speciálně upravených elektrod, nebo s využitím přístrojů Plazma TEC. Předúprava kovových povrchů je často spojením jak čištění výrobku, tak jeho povrchové aktivace. Povrchy z nerezové ocele jsou často ošetřovány pomocí Keramických Koronových elektrod, nebo pomocí Plazma TEC, aby byla zajištěna maximální smáčivost a čistota povrchu.
Jaké materiály mohou být úspěšně ošetřeny?

Témeř všechny obyčejně používané – seznam naleznete níže:

PPPEPESTeflon (PTFE)
Síťové PolymeryPCABSPS
EPDMTPFTPENerezová ocel
Hliník

A mnoho dalších…

Může být vybavení pro Koronovou předúpravu povrchu zabudováno do naší již existující linky/produkce, nebo je třeba objednat vše na míru?
Ve většině případů není problém integrovat naše vybavení do linek našich zákazníků.
Jaké typy dílů mohou být ošetřeny?
Firma Tantec se specializuje na vývoj a výrobu jak standardních, tak zakázkových strojů pro povrchovou předúpravu podle téměř jakéhokoli požadavku zákazníka.
Co je to povrchové napětí /mN/m?
mN/m, neboli povrchové napětí značí smáčivost jednotlivých materiálů – čím vyšší povrchové napětí, tím lepší smáčivost/adheze. Jako základ je brána deionizovaná voda – 73mN/n při 20 °C (mN/m znamená mili Newton na metr)
Jak lze změřit vylepšení adheze?
Síla vylepšené adheze může být jednoduše změřena pomocí kontaktního měřiče, nebo pomocí inkoustů na měření povrchového napětí. Tyto inkousty je možné zakoupit jako jeden z našich produktů – více informací najdete pod „DyneTEC“.
Vznikají při Koronovém výboji nějaké vedlejší produkty?
Jako u každého vysokonapěťového výboje vzniká ozón. Ten je jednoduše neutralizován pomocí našich standardních filtrovacích systémů.
Jak se nejlépe starat o vybavení od firmy Tantec?
Tabulku údržby najdete v technické dokumentaci, přiložené k jednotlivým strojům. V této tabulce naleznete shrnutí základních nejdůležitějších bodů kontroly údržby, a intervalu nutnosti jejich kontroly. Všeobecně vyžaduje vybavení od Tantecu minimální péči a je navržené pro každodenní provoz.
Je nezbytné vlastnit nějaké náhradní díly?
Všechny informace o náhradních dílech jsou k dispozici u každého stroje v náležité technické dokumentaci.
Jak rychle je Tantec schopný doručit vybavení?
Standardní součástky a menší stroje pro předúpravu: 2-4 týdny. Vybavení na zakázku: 8-12 týdnů, záleží na složitosti objednávky.
Jací jsou největší zákazníci firmy Tantec?
Specializujeme se na standardní vybavení k předúpravě Plazmou a Koronou. Naše nejvýznamnější klienty naleznete mezi zdravotnickými firmami, firmami z automobilového průmyslu a v elektronickém průmyslu.
Zajišťuje Tantec také služby po zakoupení stroje?
Zajistíme základní montáž stroje a školení obsluhy přímo na vašem pracovišti a naši technici se postarají o údržbu, popř. kontrolu vašich strojů a zařízení.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme.