Tantec OzoneTEC - Povrchová úprava ozonem

Tantec vyvinul svůj systém OzoneTEC pro ošetření vnitřních částí výrobků jako jsou surfovací prkna, chladiče, přenosné mrazící boxy, opláštěné potrubí, malé čluny apod. – tedy výrobky, které sestávají ze skelného vlákna na vnější straně a pěny zevnitř – tzv. sendvičové konstrukce.
OzoneTEC produkuje ozón, který je vyfukován do pláště výrobku a zde nějakou chvíli působí, než je opět vysátý zpět. Poté se injektuje polyuretanová pěna. Ta poté vytvrdne a přilne k vnitřku pláště.

Charakteristiky Tantec OzoneTEC:

• možnost ošetřit vnitřní části výrobků, vyráběné rotačním tvářením
• Vyšší hladiny povrchové energie dosažené ve srovnání s chemickými přípravky
• Předúprava na míru
• Flexibilní nastavení umožňující předúpravu různých velikostí a rozměrů produktu
• kompaktní rozměry, úspora prostoru
• Technologie nevyžaduje použití žádných speciálních plynů

Předúprava dílů Tantec OzoneTEC vyráběných rotačním tvářením:

Díly vyráběné rotačním tvářením jsou obvykle duté termosetové plastové části.
Pryskyřice se zahřeje a roztaví a otáčením vyplní vnitřní prostor formy, čímž je vytvořen produkt s vnitřní dutinou. Mnoho z těchto výrobků vyžaduje izolaci pěny pro zlepšení tepelných vlastností a pevnosti součástí.
Průběžné otáčení formy během výrobního procesu zajišťuje rovnoměrnou tloušťku stěn finálního výrobku. OzoneTEC hraje klíčovou roli při aktivaci vnitřního povrchu produktů pro zlepšení adheze.
Systém OzoneTEC se obvykle skládá z generátoru, HV-transformátoru, řídící jednotky, stlačeného vzduchu a rámu vytvořeného na míru. OzoneTEC lze instalovat do výrobní linky nebo jako samostatné řešení.

 

Více o produktu

 

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme.